Dëmtim i rëndë/ Futbollisti i Realit humb sezonin

Dëmtim i rëndë/ Futbollisti i Realit humb sezonin

09:19, 12/04/2021

Mesfushori i Realit, Lucas Vazquez u dëmtua rëndë në ‘El Clasico’.

Sipas njoftimit të mjekëve nga stafi i Realit, Vazquez do ta humbasë pjesën e mbetur të sezonit.

“Pas testeve mjekësore të kryera sot me lojtarin Lucas Vazquez, ai është diagnostikuar me një ndrydhje të ligamentit të kryqëzuar të pasëm në gjurin e tij të majtë. Në pritje të rikuperimit”, thuhet në reagimin zyrtar të Realit.

Ndoshta “El Clasico” do të ishte përballja e fundit e Vazquez me fanellën e Realit pasi mesfushorit në qershor i skadon kontrata.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco