Formacionet zyrtare: Real Madrid – Barcelona, ja si rreshtohen skuadrat

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Barcelona, ja si rreshtohen skuadrat

20:42, 10/04/2021

“El Clasico” numër 246 do të zhvillohet sonte e vlefshme për La Liga.

Real Madrid ka fituar 74 ndeshje, ndërsa Barcelona ka triumfuar në 72 prej tyre. 35 herë këto dy skuadra janë ndarë në barazim.

Lionel Messi është golashënuesi më i mirë në “El Clasico” me 26 gola, i ndjekur nga Alfredo Di Stefano me 18 dhe Cristaino Ronaldo me 18.

Formacionet zyrtare:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco