Humbja ndaj Leeds/ Flet Pep Guardiola: Jemi treguar naivë!

Humbja ndaj Leeds/ Flet Pep Guardiola: Jemi treguar naivë!

19:44, 10/04/2021

Pas 6 ndeshjesh, Manchester City pësoi humbjen e parë sot ndaj Leeds United në Premier League.

Skuadra e Pep Guardiolas pësoi disfatë me shifrat 1-2 ndaj Leeds. Pas ndeshjes për mediat foli Guardiola, që nënvizoi faktin se skuadra e tij tregohet naive kur del në sulm.

“Ne tregohemi naivë për të provuar kundërsulmin. Nuk e kishim lojën nën kontroll, duke mos krijuar mundësi të mjaftueshme për sulmuesit, është pjesë e lojës. Ata kanë pasur mundësi në 10 minutat e fundit dhe kanë qenë në gjendje t’i shfrytëzojnë ato dhe të shënojnë golin e fitores. Tani le të pushojmë pak sepse duhet të përgatitemi për ndeshjen me Borussia Dortmund në Champions. Për dy ditë duhet të vendosim si do luajmë”, tha Guardiola.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco