Kërkesa e çuditshme e Dier: Do të doja që hiri im të shpërndahej në stadiumin e Tottenham

Kërkesa e çuditshme e Dier: Do të doja që hiri im të shpërndahej në stadiumin e Tottenham

14:48, 08/04/2021

Që prej 2014 në Tottenham , Eric Dier synon të lidhet me botën e Spurs ... përgjithmonë. Deklaratat e mesfushorit anglez e dhënë për “ES Magazine” të “Evening Standard” në lidhje me ëndrrën në sirtar në të ardhmen është me të vërtetë kurioze .

Image

Gjatë intervistës së gjatë midis jetës private dhe asaj profesionale, Dier u përgjigj pa problem pyetjes se ku do të donte të varrosej pas vdekjes: " Unë do të doja që hiri im të shpërndahej në stadiumin e Tottenham . Nuk kam ndonjë lidhje të veçantë këtu në Londër, kështu që do të ishte një vend i bukur. Jam tifoz i madh i Mbretëreshës, ”tha lojtari që u rrit në Portugali, por më pas pa jetën e tij të evoluonte në tokën angleze. Për pasionin e tij për futbollin: "Ai lindi me kalimin e kohës, kur isha duke u rritur sepse tenisi ishte shumë i rëndësishëm në familjen time dhe vëllezërit e mi dhe unë ishim tifozë të mëdhenj të Nadalit," tha ai. "Sidoqoftë, nuk do të kisha shkuar kurrë për të luajtur tenis nëse do të më duhej të zgjidhja me futbollin ...".

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco