Publikohet lista/ Nipi i Adem Jasharit thërritet nga përfaqësuesja e...

Publikohet lista/ Nipi i Adem Jasharit thërritet nga përfaqësuesja e...

08:36, 08/04/2021

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës U17, Arsim Abazi,ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjet miqësore që dardanët do të luajnë kundër Bullgarisë më 14 dhe 16 prill.

Image

Tekniku Abazi ka bërë një përzgjedhje të lojtarëve që kanë rendimentin më të mirë me ekipet e tyre respektive dhe që shihen si elemente me të ardhme tek dardanët. Në listën e publikuar nga FFK-ja, bie në sy prania e talentit dhe nipit të legjendës kosovare Adem Jashari, Igball Jashari.

Talenti 16 vjeçar luan në radhët e Kurdas, dhe para disa kohësh u hodhën hipotezat për një transferim të mundshëm të tij drejt Shtutgartit në Gjermani. Përfaqësuesja kosovare do të niset drejt Bullgarisë në datën 12 prill, ndër tl dyja sfidat do të luhen në kryeqytetin bullgar, Sofje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco