Chelsea mposht Porton, londinezët një hap drejt gjysmëfinales

Chelsea mposht Porton, londinezët një hap drejt gjysmëfinales

22:56, 07/04/2021

Chelsea ka mposhtur Porton me rezultat 2-0 në stadiumin “Estadio de Drago” në Portugali.

Mason Mount 32′ shënoi golin e parë në këtë ndeshje, pas një asistimi të mirë nga Jorginho.

Gjatë pjesës së dytë, nuk pati shumë raste nga asnjëra skuadër, por Chelsea shënoi edhe një herë tjetër. Ben Chilwell në minutën e 85-të, i dha epilogun përfundimtar ndeshjes duke shënuar për 2-0.

Pas një jave, përkatësisht më 13 prill do të luhet ndeshja e kthimit në “Stamford Bridge”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco