Anglia poston foton e 20 viteve më parë nga stadiumi ‘Qemal Stafa’

Anglia poston foton e 20 viteve më parë nga stadiumi ‘Qemal Stafa’

16:25, 28/03/2021

Ditën e sotme, kombëtarja angleze në faqen e saj në “Twitter”, ka postuar një album fotosh të sfidës Shqipëri-Angli të luajtur 20 vite më parë në stadiumin “Qemal Stafa”, e fituar nga anglezët me rezultatin 1-3.

“Hera e fundit në Tiranë”, shkruhet në postim, i cili shoqërohet dhe me foto të dy ekipeve dhe momente pikante të ndeshjes.

Ndërkohë ditën e sotme, Kombëtarja Shqiptare do të presë Anglinë në orën 18:00, në stadiumin “Air Albania”, në një sfidë të vështirë ku lojtarët kuqezi do kërkojnë të japin maksimumin për të marrë një rezultat pozitiv.

Kjo do të jetë ndeshja e pestë ndërmjet dy kombëtareve, teksa e fundit daton 20 vite më parë, më 5 shtator 2001, ku Anglia do të fitonte në shtëpi me rezultatin 2-0.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco