Shqipëri - Angli/ Stadiumi në 'shtetrrethim', policia publikon masat...

Shqipëri - Angli/ Stadiumi në 'shtetrrethim', policia publikon masat...

10:02, 28/03/2021

Pas fitores ndaj Andorrës, Shqipëria ka një test të vështirë këtë të dielë.

Shqipëria luan sot ndaj Anglisë, ndeshjet e javës së dytë të kualifikueseve të Kupës së otës “Katar 2022”.

Në vigjilje të ndeshjes si zakonisht policia e Shtetit ka shpallur masat paraprake që do të garantojnë ruajtjen e rendit.

Si gjithnjë do të bllokohet rruga rreth stadiumit kur të mbërrijnë lojtarët. Si gjithnjë do të bllokohet rruga rreth stadiumit kur të mbërrijnë lojtarët. Gjithashtu policia ka vendosur që të gjitha bizneset që ndodhen pranë stadiumit “Air Albania” do të mbyllen para nisjes së ndeshjes dhe do të qëndrojnë të mbyllura deri në përfundim të takimit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Dashi28/03/2021 13:32

Anglezet vijne per te luajtur e jo per lufte,por nejse , kjo eshte policia qe ne duam.

Shto koment

Denonco