FOTO/ Anglia zbarkon në Tiranë, asnjë seancë stërvitore në Shqipëri

FOTO/ Anglia zbarkon në Tiranë, asnjë seancë stërvitore në Shqipëri

08:51, 28/03/2021

Në orët e vona të mbrëmjes, kombëtarja e Anglisë ka zbarkuar në Tiranë, ku do të ndeshet me Shqipërinë për ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Një ndeshje mjaft e rëndësishme, të cilën “tre luanët” kanë preferuar ta përgatisin në vendin e tyre, duke mos kryer asnjë seancë stërvitore në “Air Albania”.

Ishullorët mbërritën në Rinas rreth orës 22:00 të mbrëmjes së të shtunës dhe menjëherë pas mbërritjes janë nisur për në hotel për t’u akomoduar.

Fillimisht anglezët kishin në plan që të bënin një vizitë në stadium thjesht për të parë ambientin, por është preferuar që futbollistët të shkojnë menjëherë në hotel pas këtij udhëtimi të gjatë e të pushojnë, për të parë vetëm nesër situatën në impiantin kryeqytetas para se të zhvillohet takimi.

ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco