Challandes: Na duhen 11 lojtarë për ta ndalur Ibrahimovicin

Challandes: Na duhen 11 lojtarë për ta ndalur Ibrahimovicin

18:46, 27/03/2021

Kosova e nis nesër aventurën kualifikuese në kampionatin Botëror, ndërsa përballë do ta ketë kombëtaren e Suedisë.

Në një deklaratë për mediat, trajneri Challandes e vlerësoi maksimalisht kundërshtarin.

“Na duhen 11 lojtarë për ta ndalur Ibrahimovicin. Na duhet të luajmë si ekip dhe të gjithë duhet të ndihmojnë mbrojtjen” – ishte përgjigjja e Challandes

Pas ndeshjes me Suedinë, Kosova do të udhëtojë për t’u përballur me Spanjën në eliminatoret e vlefshme për Kampionatin Botëror të vitit 2022.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco