VIDEO/ Shqipëria kujton supergolin ndaj Anglisë, gjyqtari e anuloi padrejtësisht!

VIDEO/ Shqipëria kujton supergolin ndaj Anglisë, gjyqtari e anuloi padrejtësisht!

17:23, 27/03/2021

Kombëtarja e Shqipërisë mezi po e pret takimin me Anglinë në ‘Air Albania’.

Kuqezinjtë luajnë ndeshjen ne dytë në fazën kualifikuese në Kupën e Botës ‘Katari 2022’.

Përmes rrjeteve sociale, Federata Shqiptare e Futbollit ka kujtuar eurogolin e shënuar nga Sulejman Demollari gjatë vitit 1989 kundër Anglisë. Ky gol ishte anuluar nga gjyqtari anësor për pozicion jashtë loje. Një ‘offside’ i paqenë!

Atë takim e fituarn ‘Tre Luanët’ me rezultat të thellë 5 me 0.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco