Telashe për Pirlo-n, titullari rezulton pozitiv me Covid-19

Telashe për Pirlo-n, titullari rezulton pozitiv me Covid-19

21:16, 04/03/2021

Futbollisti i Juventus, Rodrigo Bentacur, ka rezultuar pozitiv me Covid-19 në testet e kryera së fundmi tek klubi italian.

Lajmin për infektimin e mesfushorit uruguaian e ka dhënë vetë klubi torinez me anë të një postimi në faqen zyrtare, ku bënë me dije se futbollisti është asimptomatik dhe është futur menjëherë në karantinë, për të mos rrezikuar infektimin e të tjerëve dhe të nisë ndjekjen e rregullave të autoriteteve shëndetësore.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco