Premier League/ Liverpool – Chelsea, ja si rreshtohen skuadrat

Premier League/ Liverpool – Chelsea, ja si rreshtohen skuadrat

20:43, 04/03/2021

Është ndeshja më e bukur e javës së 29-të në Premier League. Liverpool (6-të, 43 pikë) pret Chelsea ( 5-të, 44 pikë) në Anfield, për një ndeshje që do të vlejë shumë në garën për vendet kualifikuese në Ligën e Kampionëve.

Jurgen Klopp, i cili rikuperon Fabinho dhe Alisson, rreshton 4-3-3 e tij pothuajse të pandryshueshëm.

Thomas Tuchel vazhdon me sistemin e tij me 3 prapa, por Callum Hudson-Odoi ia lë rolin e tij të pistonit të djathtë Reece James. Timo Werner preferohet para Olivier Giroud në ballë të sulmit, ndërsa Jorginho është vendosur në mes.

Formacionet zyrtare:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco