Ancelotti: E di që Conte do mërzitet, por kam dëshirë që...

Ancelotti: E di që Conte do mërzitet, por kam dëshirë që...

17:47, 04/03/2021

Trajneri i Everton, Carlo Ancelotti, ka dhënë një intervistë për “Sky Sport”, ku  foli për Serie-A, por edhe shprehu dëshirën që Milani, të cilin e ka drejtuar më parë, të fitojë titullin, megjithëse është i vetëdijshëm për një pengesë të rëndësishme:

“Shpresoj që Milani të fitojë titullin, por nuk është e lehtë sepse Interi po ecën shpejt. E di që miku im Antonio Conte do të mërzitet me këtë dëshirë timen”, u shpreh duke qeshur para kamerave trajneri legjendar që shkroi historinë më Milanin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco