VIDEO/ Shtanget Milan, Udinese kalon në avantazh

VIDEO/ Shtanget Milan, Udinese kalon në avantazh

22:28, 03/03/2021

Udinese ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj  Milanit, e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A.

Në minutën e 68’ ishte Rodrigo Becao ai cili shënoi për friulianët. Pas një krosimi këndit, mbrojtësi kërcen më lart se Theo Hernandez dhe dërgon topin në rrjetë, duke mposhtur Donnarumma që mund të quhet i pafajshëm në këtë rrethanë. Epabesueshëm, por të vërtetë, dy gola të shënuar nga braziliani në Serie A janë të dy kundër Milanit. I pari daton në javën e parë të sezonit të kaluar, në një ndeshje të fituar nga Friulianët 1-0.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco