FOTO/ Formacionet e mundshme: Barcelona – Sevilla

FOTO/ Formacionet e mundshme: Barcelona – Sevilla

10:55, 03/03/2021

Sot në orën 21:00 Barcelona do të presë Sevillan në ndeshjen e kthimit për gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit.

Katalunasit synojnë përmbysjen pasi u mposhtën në ndeshjen e parë me rezultat 2 – 0. Pritet që te Barcelona, të ketë disa mungesa siç është Ronald Araujo, ndërsa Antoine Griezmann pritet të jetë sërish në stol.

Formacionet e munshme:

Barcelona (3-5-2): Ter Stegen; Mingueza, Pique, Umtiti; Dest, de Jong, Busquets, Pedri, Alba; Messi, Dembele.

Image

Sevilla (4-3-3): Bono; Navas, Kounde, Carlos, Rekik; Rakitic, Gudelj, Jordan; Suso, En-Nesyri, Torres.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco