‘Tronditet’ Barcelona/ Messi mendon largimin, po kërkon shtëpi në qytetin...

‘Tronditet’ Barcelona/ Messi mendon largimin, po kërkon shtëpi në qytetin...

09:45, 03/03/2021

E ardhmja e yllit të Barcelonës, Lionel Messi duket se është larg “Camp Nou”.

Argjentinasi verën e kaluar kërkoi largimin nga Barcelona, por vendimin e tërhoqi në minutat e fundit të merkatos për të mos përfunduar në gjyq me klubin katalanas.

Pavarësisht, që mbeti në Barcelonë, PSG zyrtarisht përmes lojtarëve dhe trajnerit e ka ftuar Messin në “Parkun e Princave”. Sipas El Chiringueto, Messi ka nisur të kërkojë shtëpi në Paris.

Kontrata e 34-vjeçarit skadon në verë dhe kërkohet nga dy klubet e mëdha, Manchester City dhe PSG, sidoqoftë duke u bazuar në raportin e televizionit spanjoll, sulmuesi preferon lëvizjen drejt Francës ku do të bashkohet me Neymarin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco