Suarez: Duhet të hakmerremi ndaj Real Madridit

Suarez: Duhet të hakmerremi ndaj Real Madridit

09:29, 03/03/2021

Luis Suarez e ka bërë të qartë se Atletico Madrid do të kërkojë hakmarrje në derbin kundër Real Madridit që do të luhet ditën e diel.

Ish-sulmuesi i Barcelonës shpjegoi se të gjithë lojtarët e Atleticos presin me padurim të përballen me ekipin e Zinedine Zidanes në “Estadio Ëanda Metropolitano”. Vlen të theksojmë që ndeshja e parë u zhvillua në dhjetor dhe “Los Blancos” fitoi 2-0.

“Të gjitha ndeshjet kundër Real Madridit janë të veçanta”, ka thënë Suarez në një intervistë për LaLiga.

“Shumë lojtarë vlerësohen për performancat e tyre në derbi. Ne duhet të hakmerremi për ndeshjen e parë dhe të jemi në gjendje të tregojmë se duam të qëndrojmë në krye të ligës”.

Suarez vazhdoi të thyejë virtytet që e kanë ndihmuar atë të bëhet golashënuesi më i mirë i Atletico Madrid këtë sezon në të gjitha garat.

“Mënyra ime e të qenit ka qenë gjithmonë të jem ky konkurrues”, shtoi Suarez .

“Unë gjithmonë dua të tregoj çfarë mund të bëj, të përmirësohem, të tregoj se mund të kapërcej pengesën tjetër që ata më vendosin. Unë kam qenë gjithmonë kokëfortë dhe jam në një klub ku shumë njerëz besojnë se është e vështirë të shënosh shumë gola, por me cilësinë e lojtarëve përreth meje, bëhet e lehtë”, përfundoi Suarez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco