Morata: Nëse nuk besoni te ky Juventus, mos na shihni! Duhet të vdesim në fushë

Morata: Nëse nuk besoni te ky Juventus, mos na shihni! Duhet të vdesim në fushë

08:58, 03/03/2021

Autori i golit që hapi vallëzimin ndaj Spezia, sulmuesi i Juventusit Alvaro Morata foli për Sky Sport pas fishkëllimës finale:

“Të rëndësishme janë tre pikët, ne e vendosim veten në një dinamikë pozitive: atë të fitores, e cila duhet të ndodhë çdo javë.

Tani duhet të mendojmë për ndeshjen e ardhshme, ka ende shumë pikë dhe gjithashtu kemi një lojë për t’u rikuperuar.

Duhet të shikojmë përpara. Kushdo që e njeh botën e futbollit e di se një fitore të jep besim dhe një atmosferë të mirë në dhoma zhveshjeje.

Kthimi në fitore është i rëndësishëm, ne jemi të lumtur. Kisha humbur golin dhe më kishte marrë malli për pak javë, për tre javë nuk munda.

Duhet të qëndrojmë të disponueshëm sepse të gjithë jemi të numëruar. Nuk është një sezon i lehtë: luhet çdo tre ditë, kemi lojtarë të fortë që kanë dalë për një kohë të gjatë jashtë, si Dybala.

Nuk ka justifikime: ka shumë pikë në lojë, ata që nuk na besojnë të mos i shikojnë ndeshjet tona . Së pari do të duhet të vdesim në fushë. Për sa kohë që matematika e lejon ne do të luftojmë deri në fund", tha Morata .

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco