Verona njofton për gjendjen e futbollistit 18-vjeçar që u godit nga tensioni i lartë

Verona njofton për gjendjen e futbollistit 18-vjeçar që u godit nga tensioni i lartë

17:32, 02/03/2021

Hellas Verona ka dhënë një lajm shumë të mirë së fundmi, në lidhje me gjendjen  e talentit 18-vjeçar, Andrea Gresele.

Ky i fundit pak ditë më parë u godit nga tensioni i lartë në një stacion treni, teksa pati thyerje të mëdha në trup.

Menjëherë pas kësaj Gresele u shtrua me urgjencë në spital, ku ishte në gjendje shumë të rënduar.

Megjithatë klubi i Veronës, ka dhënë një lajm shumë të mirë, duke bërë më dije, se futbollisti ka lënë spitalin dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Tashmë mbrojtësi i majtë do të vazhdojë rikuperimin e tij në shtëpi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco