Neymar i pafat, humb edhe ndeshjen e kthimit ndaj Barcelonës

Neymar i pafat, humb edhe ndeshjen e kthimit ndaj Barcelonës

13:11, 02/03/2021

Transferimi më i shtrenjtë i PSG-së, Neymar pritet të mungojë edhe në ndeshjen kthyese kundër Barcelonës.

Braziliani nuk ishte i pranishëm në fitoren e Parisit 1-4 ndaj Barcelonës në “Camp Nou”, por tani ‘rrezikon’ edhe në ndeshjen e kthimit në “Parkun e Princave”.

Sipas mediave franceze, lëndimi i Neymar është duke vazhduar dhe pavarësisht që është rikthyer në stërvitje nuk do jetë i gatshëm për sfidën ndaj katalunasve.

Ende s’është konfirmuar nga Pochettino ose ndonjë zyrtar i PSG-së, por mediat franceze spekulojnë se Neymar vazhdon të këtë probleme në gju. Vlen të theksojmë që PSG-ja do të përballet me Barcelonën më 10 mars ku do të përcaktohet edhe skuadra që do të kualifikohet në çerekfinale.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco