Sherri me të dashurën, jepet vendimi për ish sulmuesin e Partizanit. Ja kur del nga burgu

Sherri me të dashurën, jepet vendimi për ish sulmuesin e Partizanit. Ja kur del nga burgu

11:56, 02/03/2021

Ish-sulmuesi i Partizanit, Theofilus Solomon, u  arrestuar në flagrancë nga Policia e Shtetit, nën akuzën “Dhunë në familje”. 25-vjeçari pati një debat të ashpër me partneren e tij në mes të lagjes ku banonin dhe është arrestuar.

Sulmuesi nigerian depozitoi ankimimin e tij në Gjykatën e Apelit, teksa “Panorama Sport” ka zbuluar se Gjykata e Tiranës, lidhur me vlerësimet e ligjshme të arrestit në flagrancë, ka vendosur masën e sigurimit personal “Grancia Pasurore e parashikuar nga neni 236 K.Pr.Penale në shumën 300 mijë lekë, e cila duhet të paguhet brenda 5 ditëve.

Deri në shlyerjen e kësaj shume, Solomon, është i detyruar të qëndrojë në masën e sigurimit “arrest me burg”. Ish-sulmuesi i Partizanit mund të dalë nga burgu në momentin e depozitimit të grancisë pasurore.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco