Jones i Liverpoolit ia dedikon golin një personi të veçantë

Jones i Liverpoolit ia dedikon golin një personi të veçantë

09:58, 01/03/2021

Skuadra e Liverpooli e ka fituar takimin e mbrëmshëm ndaj Sheffield United në Premier League.

Me golin e Curtis Jones dhe autogolin nga Bryan, skuadra e Klopp fitoi tre pikë të plota.

Por kujt ia dedikoi golin Jones?

Pas ndeshjes ai foli para mediave, ku tha se golin e shënuar ia dedikon babait të Alisson Backer që u nda nga jeta para dy ditësh.

“Unë do të doja të gjej kohë për të thënë se ky gol është për babanë e Alissonit. Nëse Alisson e sheh këtë, ky është për ty vëlla”, tha ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco