Atletico Madrid rikthehet te fitorja, shkon +5 pikë nga Barcelona

Atletico Madrid rikthehet te fitorja, shkon +5 pikë nga Barcelona

23:10, 28/02/2021

Atletico e Madridit nuk bën më dhurata për Realin dhe Barcelonën.

Skuadra e Diego Simeones fitoi 0-2 në fushën e Villarealit dhe shkon +5 nga Barcelona, por me një ndeshje më shumë për të zhvilluar.

Në “Estadio de la Ceramica” miqtë shënuan nga një gol në çdo pjesë.

I pari, në fakt, ishte autogol i Alfonso Pderazas, ndërsa i dyti u realizua nga Joao Felix.

Futbollistët e “Nëndetëses së Verdhë” dhanë gjithçka në minutat e mbetura për të ndryshuar rrjedhën e lojës, por e patën të pamundur të çanin mbrojtjen solide të “Los Colchoneros”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco