Edi Reja në vend të Gatussos te Napoli? Duka sqaron si është e vërteta

Edi Reja në vend të Gatussos te Napoli? Duka sqaron si është e vërteta

13:48, 25/02/2021

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, është intervistuar nga radio napoletane “Radio Kiss Kiss Napoli”, ku është pyetur për mundësinë e uljes në pankinën e Napolit të Edi Rejës në vend të Gatussos.

“Edi Reja të ulet në pankinën e Napolit në vendin e Gatussos? I kam dëgjuar këto thashetheme, por të vërtetën nuk di asgjë. Napoli nuk ka kontaktuar kurrë Rejën dhe ai nuk më ka thënë kurrë se do dëshironte të kryente dy punë, të ishte si trajner i Shqipërisë, por edhe si trajner i Napolit.

Unë dua të specifikoj tani që është një mundësi për t’u përjashtuar kategorikisht, nuk mund të bëhet, një trajner nuk mund të jetë në një ekip kombëtar dhe një klub në të njëjtën kohë. Nuk mund të ndodhë!”, deklaroi Armand Duka.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Kryeminister rame vucic bergovic cubrollovici 25/02/2021 16:14

O Zoteri Duka, oss je nje celule e korruptusr, oss nje pedale e ketyre pushteve te qeverise. Ti, Reja, Ai boshnjaku apo shpura juaj jeni te korruptuar. Ju keni ofruar lojtare te kategorive inferiore neper kampjonate te vendeve te ndryshme dhe nuk keni marre talente te shkelqyer neper EU. Juve keni bere me pashaporta lloj personi madje keni aluduar qe me Argjentine do merrni lontare per kombetaren si pasardhes Arberesh. Nxirrni lloj lloj justifikimesh per talentet shqiptare neper Europe. Do vije koha qe edhe juve te ziheni brenda nga renia e keshtjelles se korrupsionit. Lojtaret e kombetares te gjitha moshave kaojne nga nje pensionist qe flet shane serbisht, slloveni, kroaci dhe itali. Mos u merzisni se do ju degjenerojme nje dite

Shto koment

Denonco