Statistikat/ Real Madridi, ekipi i parë që arrin 100 ndeshje në fazën me eliminim direkt në Champions

Statistikat/ Real Madridi, ekipi i parë që arrin 100 ndeshje në fazën me eliminim direkt në Champions

13:14, 25/02/2021

Real Madrid u bë skuadra e parë në historinë e Ligës së Kampionëve që ka arritur të luajë 100 ndeshje në fazën e eliminimit.

13 herë kampionët e Evropës kanë kaluar në fazën e grupeve në të gjitha 25 edicionet e tyre në Ligën e Kampionëve.

Nga 100 ndeshjet e luajtura, Los Blancos kanë një përqindje prej 68% të fitoreve, duke mos humbur asnjë finale në të cilën kanë marrë pjesë.

Më poshtë mund të shihni edhe statistikat e disa prej klubeve më të suksesshëm në Ligën e Kampionëve.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco