VIDEO/ Izmir Smajlaj ngre flamurin shqiptar në Beograd, medalje edhe për atletin Franko Burraj

VIDEO/ Izmir Smajlaj ngre flamurin shqiptar në Beograd, medalje edhe për atletin Franko Burraj

11:11, 25/02/2021

Viti 2021 ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për atletin shqiptar Izmir Smajlaj.

Pas sukseseve në Vjenë (Austri) dhe Stamboll (Turqi), ku u shpall kampion i Ballkanit, atleti shkodran triumfoi edhe në mitingun ndërkombëtar të sallave të mbyllura të zhvilluara në Beograd (Serbi).

Në turneun serb, Smajlaj garoi në kërcim së gjati, duke zënë vendin e parë me 7.91 metra.

Ky rezultat është i njëjtë me atë të pak ditëve më parë në Stamboll, ku u shpall kampion i Ballkanit.

Gara e zhvilluar në Beograd ka qenë e fortë, me Smajlaj që triumfon sërish në këtë qytet, ashtu sikurse 4 vite më parë, kur shpallej kampion i Europës.

Në këtë turne mori pjesë edhe atleti Franko Burraj, që garoi në disiplinën e 400 metrave.

Burraj u rendit i dyti me kohën 47”75, duke qenë vetëm 6 të mijtat më i avashtë se vendi i parë, atleti rumun.

Një paraqitje e mirë e Burraj, që ashtu si Smajlaj ngriti flamurin kuqezi në podium.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco