Europa League/ Tottenham shkatërron Wolfsberger dhe kualifikohet në fazën tjetër

Europa League/ Tottenham shkatërron Wolfsberger dhe kualifikohet në fazën tjetër

20:25, 24/02/2021

Tottenham kualifikohet në raundin e 1/16 të Europa League. Pas fitores së thellë 1-4 në ndeshjen e parë, skuadra e Jose Mourinhos ka bërë detyrën edhe në sfidën e dytë ndaj Wolfsberg.

Falë golave të Alli (11), Carlos Vinicius (50, 83) dhe Bale (73), londinezët fituan 4-0 kundër skuadrës austriake, duke u kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 8-1.

Mourinho, duke marrë parasysh rezultatin e ndeshjes së parë dhe forcën e kundërshtarit, preferoi të mbante në stol emra të rëndësishëm se Harry Kane, Son Heung-min, Reguilon, Ndombele dhe Lloris.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco