Leonardo Bonucci hap restorantin luksoz

Leonardo Bonucci hap restorantin luksoz

16:49, 24/02/2021

Bonuçi së bashku me katër partnerë hapin një restorant luksoz, “Lève”, duke vendosur kështu të investojnë në një biznes të ri, të ndërtuar në Corso Galileo Ferraris, zona qendrore e Torinos, në një vilë të shekullit të tetëmbëdhjetë e vendosur përpara Galleria di Modern Art.

Nga fusha me Juventusin në kuzhinë, pra, gjithmonë në emër të elegancës dhe stilit, i njohur në menu dhe në pjatat e ofruara…

Frymëzimi vjen nga Formentera: Marco De Matteis do të drejtojë kuzhinën, ai që është shefi i parë i “Bocasalina”, restoranti më i njohur në Es Pujols, qendra turistike e Formentera.

Menuja varion nga prodhimet e tokës te ato të detit, duke ofruar shumëllojshmëri të madhe.

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

  Komentet

  Shto koment

  Denonco