Futbolli italian në vështirësi? Capello merr si shembull Lazio-Bayern Munchen

Futbolli italian në vështirësi? Capello merr si shembull Lazio-Bayern Munchen

15:27, 24/02/2021

Ish-trajneri, Fabio Capello, ka komentuar ndeshjen e djeshme të Champions League mes Lazios dhe Bayern Munchen.

Bardhekaltërit u dorëzuan pa kushte me rezultatin 1-4, kjo edhe për faj të gabimeve të tyre në mbrojtje.

Capello thekson se për aq sa ai e ka ndjekur Bayernin në këtë sezon, nuk kishte parë një skuadër që të ishte kaq në vështirësi sa Lazio përballë gjermanëve.

“Lazio pagoi mundësitë e pashfrytëzuara në fillim të lojës, pastaj të mos flasim për gabimet në mbrojtje. Kualitetin dhe vendosmërinë e gjermanëve e njohim, por më impresionoi fakti që kur mbrojtja e Lazios ishte në presion ia pasonte topin Reinës, dhe ai që është i zoti me këmbë, nuk arriti ta luante asnjëherë qetësisht topin.

Nga të gjitha takimet e Bayern që kam parë këtë sezon, nuk kam parë asnjë skuadër që të ishte kaq në vështirësi sa Lazio. Futbolli italian në vështirësi? Kjo ndeshje më bën të reflektoj”, u shpreh Capello.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco