Manchester City i ofron De Bruyne rinovimin e kontratës me pagë stratosferike

Manchester City i ofron De Bruyne rinovimin e kontratës me pagë stratosferike

15:04, 24/02/2021

Kevin De Bruyne është në qendër të projektit të Manchester City dhe pavarësisht kontratës që i skadon në vitin 2023, drejtuesit duan të blindojnë të ardhmen e fantazistit belg.

29-vjeçari përfiton rreth 13 milionë euro në vit me kontratën që ka firmosur në 2018-ën dhe tashmë pas 3 sezonesh drejtuesit duan ta rivlerësojnë atë me një tjetër rritje deri në 15-16 milionë euro në vit.

De Bruyne e ka shprehur edhe hapur se ndihet mirë te Manchester City, pavarësisht zërave për oferta nga Real Madrid apo Liverpool dhe nuk pritet që të ketë probleme në bisedimet për rinovimin me Citizens.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco