'Dashuri për Kosovën': traneri i shquar gjerman del në foto me Adem Jasharin

'Dashuri për Kosovën': traneri i shquar gjerman del në foto me Adem Jasharin

09:34, 24/02/2021

Maik Kaszemeikat, trajneri i njohur i portierëve në Gjermani ka dalë në një fotografi mbresëlënse me komandantin legjendar të UÇK-së, Adem Jashari.

Gazetarit sportiv Artan Muhaxhiri e ka publikuar lajmin duke se si dashuria për futbollin, shkoi shumë më përtej për një shtet të ri si Kosova. 

Muhaxhiri shkroi në Fb: "Ky është Maik Kaszemeikat, gjerman që jeton në Berlin. Përmes futbollit, krijoi dashuri e lidhje për Kosovën. Eksperti i portierëve, Maik me shkollën Sons of Soccer, la gjurmë në vendin tonë, duke nxjerrë talentë dhe duke u hapur dyert në Gjermani e Evropë. Dashuria e lidhja e tij me Kosovën, tregohet me këtë foto, ku në prapavijë ka potretin e komandantit legjendar Adem Jashari."

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco