FOTO/ Kombëtarja e femrave vijon grumbullimin në Ulqin, trajneri Grima teston 23 futbolliste

FOTO/ Kombëtarja e femrave vijon grumbullimin në Ulqin, trajneri Grima teston 23 futbolliste

09:00, 24/02/2021

Kombëtarja shqiptare e femrave vijon të jetë e grumbulluar në Ulqin, nën urdhrat e teknikut kuqezi Armir Grima.

Trajneri Grima ka ftuar në këtë grumbullim 23 futbolliste, ku 21 prej tyre janë pjesë e ekipeve shqiptare të futbollit, ndërsa janë ftuar edhe mbrojtësja Albina Zyba, e cila aktivizohet në skuadrën e FC A&N Prizren, pjesë e kampionatit të Kosovës dhe mesfushorja Luana Zajmi, e cila militon në radhët e ekipit të Promurijes, klub i kampionatit slloven.

Në një prononcim për fshf.org pak ditë më parë, tekniku kuqezi i femrave u shpreh se qëllimi i këtij grumbullimi është për të parë gjendjen e lojtareve si dhe për të evidentuar futbolliste të cilat do të jenë të gatshme për të qenë pjesë e Kombëtares në të ardhmen.

Kombëtarja shqiptare e femrave do të vijojë të qëndrojë e grumbulluar në Ulqin deri ditën e diel, duke përmbyllur kështu grumbullimin 7-ditor të planifikuar.

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

  Komentet

  Shto koment

  Denonco