Sfida Champions/ Mbappe dhe Halaand, titulli në La Liga, etiketa 27 mln euro dhe Covid!

Sfida Champions/ Mbappe dhe Halaand, titulli në La Liga, etiketa 27 mln euro dhe Covid!

22:14, 22/02/2021

Joao Felix dha një intervistë të gjatë për Daily Telegraph në prag të ndeshjes kundër Chelsea, e vlefshme për fazën me eliminim direkt në Champions League.

“Cristiano Ronaldo ka një ndikim të madh tek unë, kur jemi në ekipin kombëtar ai gjithmonë përpiqet të më ndihmojë dhe u jep të gjithë të rinjve këshilla për punën, ai na motivon .

Kaka ishte referenca ime e parë në futboll. Unë shikoja videot e tij dhe nganjëherë përpiqesha të kopjoja lëvizjet e tij, u përpoqa të luaja si ai”.

127 milion euro peshojnë?

“Gjithmonë flitet për çmimin tim, por unë e kam harruar atë shumë. Ndonjëherë është e vështirë, por unë përpiqem të jetoj me të në mënyrën më të mirë të mundshme”.

Talenti i Chelsea që i ngjan më shumë?

“Më pëlqen mënyra se si luan Mount, mënyra se si ai prek topin. Chris Ëillock, tre ose katër vjet më parë, më tha se Chelsea kishte një lojtar që dukej si unë dhe ai tha se ishte Mason Mount. Disa vjet më vonë ai bëri debutimin e tij në Chelsea”.

Largimin nga Porto si e përjetove?

“Unë kurrë nuk jam liruar nga Porto. Thjesht thashë se doja të largohesha dhe Benfica u paraqit”

Një koment për Mbappé dhe Haaland?

“Shpresoj të arrij atë nivel. Cristiano dhe Messi kanë arritur një nivel që asnjë lojtar tjetër nuk e ka arritur kurrë. Mbappé dhe Haaland janë në rrugën e duhur. Unë dua të bëj të njëjtën gjë”.

Ambiciet e Atlético: “Më parë kishte vetëm Real Madrid dhe Barcelona, ??por Atletico u tregua një klub i shkëlqyeshëm dhe mund të konkurrojë me ta. Champions League është një motivim për ne”.

Përvoja e COVID: “Kur u ktheva, u ndjeva pak i lodhur. Tani jam përsëri mirë” ../ telesport

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco