VIDEO/ Ndodh në një vend evropian, qeni i presidentit të klubit futet në fushë dhe ndërpret ndeshjen

VIDEO/ Ndodh në një vend evropian, qeni i presidentit të klubit futet në fushë dhe ndërpret ndeshjen

11:30, 22/02/2021

Një moment epik u regjistrua në ndeshjen e kampionatit zviceran, Zyrih-Sion, që përfundoi në barazim 1-1.

Në minutën e 40-të të ndeshjes, skenën e rrëmbeu qeni i presidentit të Zyrihut, Ankilo Kanepa, i cili u fut në fushën e blertë, duke ndërprerë ndeshjen për afro 1 minutë.

Një situatë e paprecedentë që nuk haset shpesh në kampionate elitare, teksa arbitri i ndeshjes nisi të qeshte, ndërkohë nga tribuna zbriti dikush dhe qeni u bind për t’u larguar nga fusha. Ndeshja më pas rifilloi normalisht.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco