VIDEO/ Boksieri shpallet kampion bote duke lënë pa ndjenja kundërshtarin në ring

VIDEO/ Boksieri shpallet kampion bote duke lënë pa ndjenja kundërshtarin në ring

10:52, 22/02/2021

Boksieri 30-vjeçar meksikan, Oscar Valdez, ka rrëmbyer titullin kampion bote në peshën “super featherweight” (pesha 57-59kg), pas fitores me “KO” në raundin e 10-të ndaj patriotit të tij Miguel Berchelt.

Sfida mes dy boksierëve meksikanë u zhvillua në Las Vegas.

Për Valdez ky është triumfi numër 29 në karrierë, ku nuk ka asnjë humbje, ndërsa për Berchelt, 29 vjeç, kjo ishte humbja e parë pas 37 fitoresh dhe dy duelesh pa rezultat.

Momente paniku për Berchelt pas humbjes, që ra në tapet pa ndjenja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco