Klose: Immobile apo Lewandowski? Ju them kush është më i miri

Klose: Immobile apo Lewandowski? Ju them kush është më i miri

10:17, 22/02/2021

 Do të jetë një ndeshje e veçantë midis Lazio dhe Bayern Munchen për Miroslav Klose. 

Sot ai është ndihmëstrajner i gjermanëve, por nuk e harron të kaluarën e tij si bardhekaltër. 

Në Romë ai e përfundoi karrierën e tij si një njeri i madh. 

Dhe duke përfaqësuar një nga sulmuesit më të mirë në historinë e futbollit, për "Kicker", ai e ka fjalën e tij për ndeshjen Lewandowski-Immobile:

 "Unë e shoh Robertin në stërvitje çdo ditë dhe mund ta gjykoj atë më plotësisht. Mendoj se ai është më i miri, është një qendër sulmues perfekt. Por Immobile i meriton të gjitha qëllimet e tij, ai i lexon mirë veprimet. Lëviz shumë për të kërkuar topa dhe i duhen pak shanse për të shënuar. Kjo tregon shumë për cilësinë e tij. Mirë me të dyja këmbët dhe kokë”.

Sfida me Lazion 'e tij'

“Doja të kthehesha në Romë. Mendoj se Bayern ka më shumë shanse për të kaluar, por ne nuk jemi favoritët nëse shikojmë të gjitha mungesat. Gjëja më e rëndësishme do të jetë të luash topin. Jo vetëm kaq: shtypja ndaj Lazios siç bëmë në pjesën e dytë të ndeshjes kundër Eintracht. Skuadrat italiane nuk janë mësuar me një futboll kaq agresiv. Pika e dobët e tyre është mbrojtja, por duhet të keni kujdes për aftësitë sulmuese. Unë përmend Luis Alberto dhe Milinkovic-Savic. Dhe pastaj ata kanë lojtarë të shpejtë si Lazzari dhe Marusic. Pa harruar përvojën e Reina, Lulic dhe Radu. Sidoqoftë, kërcënimi më i madh do të jetë Ciro Immobile".

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco