Ramos dhe Carvajal do të mungojnë në sfidën e Spanjës kundër Kosovës

Ramos dhe Carvajal do të mungojnë në sfidën e Spanjës kundër Kosovës

09:10, 22/02/2021

Kosova ka marrë një lajm të mirë para sfidës kundër Spanjës, që zhvillohet në muajin e ardhshëm.

Dyshja mbrojtëse e Spanjës, Sergio Ramos dhe Dani Carvajal, që janë pjesë e Real Madridit, do mungojnë në ndeshjen e parë kundër Kosovës.

Sipas mediave spanjolle, të dy lojtarët që janë duke u rikuperuar nga dëmtimet, nuk do jenë të gatshëm para ndeshjes me “Dardanët” që zhvillohet në stadiumin e Sevillas.

Dyshja do jenë mungesë e madhe për Spanjën, pasi janë të padiskutueshëm në formacionin bazë.

Ndërkohë, kujtojmë se ndeshja mes Spanjës dhe Kosovës zhvillohet me 31 mars 2021.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco