Mesazhi i Carlo Ancelotti-t pas triumfit në derbi

Mesazhi i Carlo Ancelotti-t pas triumfit në derbi

09:07, 21/02/2021

Everton theu mallkimin këtë të shtunë kundër Liverpool. Pas 22 vitesh, Toffees më në fund kanë fituar 2-0 ndaj kampionëve të Anglisë në “Anfield Road”, që e bën ngjarjen edhe më të veçantë për skuadrën e Carlo Ancelotti-t.

Disa minuta pas kësaj fitore historike, trajneri italian postoi një foto në rrjetet e tij sociale. “Kjo ndeshje i kushtohet  tifozëve të Everton. Ju keni qenë të durueshëm, tani ne mund të festojmë së bashku, ” u shpreh Ancelotti. Tifozët e Everton do ta kujtojnë këtë 20 shkurt 2021 për një kohë të gjatë...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco