Napoli konfirmon Gennaro Gattuso-n në detyrë

Napoli konfirmon Gennaro Gattuso-n në detyrë

20:23, 27/01/2021

Me humbjen në Superkupën e Italisë ( ndaj Juventus) dhe me vendin e 6-të në renditjen në Serie A, Gennaro Gattuso dukej i kërcënuar. Një kthim i Rafael Benitez apo i trajnerit të kombëtares shqiptare, Edy Reja, u përmend në mediat italiane.

Përballë këtyre thashethemeve, drejtuesit e klubit napoletan dëshironin të rikonfirmonin në detyrë teknikun italian, duke i dhënë "besim të plotë" tek tekniku italian, i cili madje kohët e fundit po negocionte një rinovim të kontratës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco