Nexhipi: Kemi bërë zgjedhjen e duhur, Josa do na ndihmojë me eksperiencën e tij

Nexhipi: Kemi bërë zgjedhjen e duhur, Josa do na ndihmojë me eksperiencën e tij

12:52, 27/01/2021

Ditën e sotme, Kukësi ka prezantuar trajnerin e ri, Mirel Josa. Në konferencën për shtyp të teknikut të ri, ka qenë prezent edhe drejtori sportiv, Nderim Nexhipi, i cili thekson se në këtë merkato është e vështirë të gjesh futbollistët që dëshiron, ndërsa shtoi se beson se kanë bërë zgjedhjen e duhur me Josën.

“I urojmë profesorit mirëseardhjen te ne. Me eksperiencën e tij do të na ndihmojë në arritjen e objektivave tona. Të gjithë e njohin sepse ka shumë trofe. Besoj se kemi bërë zgjedhjen e duhur. Kemi bërë një kontratë 18 mujore dhe shpresojmë që me ekipin që kemi, me ndihmën e trajnerit tonë të arrijmë objektivat e përbashkëta si klub.

Është e vështirë që në këtë pjesë të sezonit vjen një trajner i ri. Megjithatë ka përvojën dhe menaxhon situatat. Do të arrijmë të marrim maksimumin me ndihmën e të gjithëve”, u shpreh Nexhipi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco