Analiza e Kategorisë Superiore/ Vllaznia kampione e pikëve në kohën shtesë

Analiza e Kategorisë Superiore/ Vllaznia kampione e pikëve në kohën shtesë

10:38, 27/01/2021

Goli i Ardit Hoxhajt të Vllaznisë në kohën shtesë në transfertën e fortë të Bylisit është për momentin simboli i dominimit të thellë të Vllaznisë në këtë kampionat në aspektin e shifrave.

Po a është me të vërtetë kaq deçizive për klasifikimin, shënimi golave në kohën shtesë?

Në këtë klasifikim të veçantë, në të cilin kemi llogaritur rezultatet e ndeshjeve, në rastin se të gjitha ndeshjet do të ishin mbyllur ekzaktësisht në minutën e 90-të, verifikojmë se Vllaznia është skuadra që ka fituar më shumë pikë në kohën shtesë deri në këtë moment të kampionatit.

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco