Media katalanase akuzon Real Madridin: Po fsheh të ardhurat, ka mbi 900 milionë euro borxhe

Media katalanase akuzon Real Madridin: Po fsheh të ardhurat, ka mbi 900 milionë euro borxhe

09:37, 27/01/2021

Madridi dhe Katalonja janĂ« nĂ« “luftĂ«â€ pĂ«r gjithçka. Aspekti sportiv shoqĂ«rohet dhe nga ai mediatik.

VetĂ«m njĂ« ditĂ« pasi mediat madrilene i dhanĂ« shumĂ« bujĂ« lajmit pĂ«r krizĂ«n ekonomike tĂ« BarcelonĂ«s, ditĂ«n e djeshme gazeta katalanase “Mundo Deportivo” ka publikuar lajmin se edhe bilancet e Realit nuk janĂ« aq pozitive, madje borxhi Ă«shtĂ« mĂ« i madh.

“Borxhi i Realit tĂ« Madridit Ă«shtĂ« mbi 900 milionĂ« euro. Klubi i fsheh tĂ« ardhurat dhe publikon disa tĂ« dhĂ«na pĂ«r tĂ« mos treguar tĂ« vĂ«rtetĂ«n pĂ«r publikun. Borxhi i Realit tĂ« Madridit Ă«shtĂ« gjithashtu shumĂ« i lartĂ«, por aty thuhet qĂ« nuk ka krizĂ« dhe se doli me bilanc pozitiv nĂ« kĂ«tĂ« vit tĂ« vĂ«shtirĂ« ekonomik”, shkruhet mes rreshtave nĂ« raportimin e “Mundo Deportivo”.

Reali, në fakt, e mbylli vitin me bilanc pozitiv 300 mijë euro duke qenë i vetmi klub bashkë me Bajernin e Mynihut që nuk e mbylli vitin me bilanc negativ për shkak të Koronavirusit. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco