VIDEO/ Zhbllokohet sfida, Juventus kalon në avantazh

VIDEO/ Zhbllokohet sfida, Juventus kalon në avantazh

12:58, 24/01/2021

Zhbllokohet sfida Juventus - Bolonja. Ekipi i Andrea Pirlo-s ka kaluar në avantazh në minutën e 19-të falë braziliani Arthur Melo.

Melo mori një pasim nga Ronaldo dhe vendosi të provojë fatin nga distanca. Goditja u devijua dhe ishte e mjaftueshme për ta çuar topin pas krahëve të portierit Lukasz Skorupski. Ky ishte goli i parër për mesfushorin brazilian me fanellën e Juventusit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco