VIDEO/ Partizani-Tirana, derbin e kryeqytetit e ‘vendos' njĂ« shkodran

VIDEO/ Partizani-Tirana, derbin e kryeqytetit e ‘vendos' njĂ« shkodran

20:01, 21/01/2021

U luajt nĂ« “Elbasan Arena” derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana, i vlefshĂ«m pĂ«r javĂ«n e 15-tĂ« tĂ« KategorisĂ« Superiore, shkruan Syri.net.

Partizani fitoi me rezultatin minimal 1-0, që i mjaftoi për të marrë 3 pikët, që e mbajnë në garë për titullin kampion.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa e dyta bëhet emocionuese. Pasi dalin me karton të kuq Bardhi nga Partizani dhe Batha nga Tirana, takimi bëhet interesant.

NĂ« minutĂ«n e 83-tĂ«, pas njĂ« aksioni tĂ« gjatĂ« tĂ« Partizanit, Eraldo Çinari i rikthyer pas pezullimit, devijon njĂ« top nĂ« zonĂ«, duke e dĂ«rguar nĂ« rrjetĂ«, 1-0 pĂ«r tĂ« kuqtĂ«.

Deri në fund rezultati nuk ndryshon më dhe të kuqtë marrin 3 pikët, duke u ngjitur në vend të dytë (me pikë të barabarta me Teutën).

Trajneri Ilir Daja fiton derbin e parĂ«, teksa “Demat e kuq” mbeten me 9 pikĂ« distancĂ« me VllazninĂ« kryesuese.

Tirana qĂ«ndron nĂ« vend tĂ« pestĂ« me 20 pikĂ« dhe thuajse ka dalĂ« nga lufta pĂ«r titull, edhe pse ende janĂ« edhe 21 takime pĂ«r t’u luajtur.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco