VIDEO/ Trajneri urinon në shtyllën e kundërshtarëve, dënohet nga Federata

VIDEO/ Trajneri urinon në shtyllën e kundërshtarëve, dënohet nga Federata

11:14, 21/01/2021

Trajneri i portierëve të Forest Rangers në Superligën e Zambias urinoi në portën e kundërshtarit përpara një ndeshje ndaj Prison Leopards.

Charles Chileshe është filmuar teksa hedh një substancë të panjohur dhe urinon në njërën prej shtyllave të portës. Pas këtij veprimi trajneri është pezulluar nga Federata e Zambias me argumentin se ai veprim nuk është në përputhje me vlerat dhe integritetin e futbollit.

Ndërkohë edhe vetë klubi i Rangers përmes një deklarate bëri me dije se ndaj trajnerit është marrë masë disiplinore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco