12 ndeshje pezullim/ Ja çfarë rrezikon Messi pas kartonit të kuq dhe gjestit anti-sportiv

12 ndeshje pezullim/ Ja çfarë rrezikon Messi pas kartonit të kuq dhe gjestit anti-sportiv

10:49, 19/01/2021

Lionel Messi mund të ndëshkohet rëndë për goditjen anti-sportive ndaj kundërshtarit në Superkupën e Spanjës.

Mediat iberike shkruajnë se “ylli” i Barcelonës, mund të mungojë 12 ndeshjet e radhës pas kartonit të kuq ndaj Athletic Bilbaos.

Argjentinasi në minutën e fundit goditi Asier Villalibre dhe pas rishikimit të VAR-it u ndëshkua direkt me kartonin e kuq. Sipas “Marca-s”, Messi mund të rrezikojë të mungojë në 12 ndeshje nëse Federata e Spanjës e sheh këtë incident si të qëllimshëm.

Nëse dënohet me 12 ndeshje pezullim, ai do humb disa super përballje dhe pjesën më të rëndësishme të sezonit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco