Gjermanët e ‘dashuruar’ me çajin turk, 10 lojtarët që kanë luajtur në Superligë

Gjermanët e ‘dashuruar’ me çajin turk, 10 lojtarët që kanë luajtur në Superligë

09:33, 19/01/2021

Mesut Ozil është turko-gjermani më i fundit që ka arritur marrëveshje për të luajtur në futbollin e Turqisë.

Ozil ka nënshkruar kontratë me Fenerbahçen, me një nga skuadrat më të mira në Superligën turke. Por kohët e fundit është rritur interesimi për të vazhduar karrierën në Turqi dhe mediat kanë publikuar 10 gjermanët që janë më të ‘dashuruar’ pas çajit turk.

Toni Schumacher (Fenerbahce)

Image

Reinhard Stumpf (Galatasaray)

Image

Stefan Kuntz (Besiktas)

Image

Markus Munch (Besiktas)

Image

Maurizio Gaudino (Antalyaspor)

Image

Fabian Ernst (Besiktas/ Kasimpasa)

Image

Roberto Hilbert (Besiktas)

Image

Andreas Beck (Besiktas)

Image

Luka Podolski (Galatasaray/ Antalyaspor)

Image

Mario Gomez (Besiktas)

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco