Vlerësimi për Elseid Hysaj në fitoren 6-0 të Napolit ndaj Fiorentinës

Vlerësimi për Elseid Hysaj në fitoren 6-0 të Napolit ndaj Fiorentinës

17:08, 17/01/2021

Napoli arriti të shkatërronte Fiorentinën me rezultatin tenistik 6-0, ku ka qenë një ndeshje pozitive edhe për lojtarin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili vlerësohet me nota të kënaqshme nga mediat italiane.

Mbrojtësi shkodran i Napolit sot është aktivizuar përgjatë gjithë 90 minutëshit dhe ka rezultuar efikas.

Notat e Elseid Hysajt për ndeshjen e sotme ndaj Fiorentinës:

CalcioMercato.com”, nota: 6,5 – “Ndeshje shumë e kujdesshme dhe precize”.

“TuttoMercatoWeb.com”, nota: 6,5 – “Në gjysmën e pjesës së parë vuan paksa shtyrjen e Fiorentinës për në sulm, por ia del mbanë”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco