Sulmuesi i Shpresave mbylli sezonin para kohe, Uzuni i jep kurajo: Kokën lart vëlla!

Sulmuesi i Shpresave mbylli sezonin para kohe, Uzuni i jep kurajo: Kokën lart vëlla!

15:02, 17/01/2021

Ka qenë një fazë përgatitore e pafat për Indrit Tucin me Lokomotivën e Zagrebit. Sulmuesi i Shpresave ka pësuar një dëmtim në ligamentet e gjurit dhe për pasojë nuk mund të shmangë dot ndërhyrjen kirurgjikale.

Dëmtime të tilla të bëjnë të qëndrosh për një kohë të gjatë jashtë fushe, ndaj edhe sezoni për Tucin konsiderohet i mbyllur para kohe, teksa më shumë rëndësi do të ketë faza përgatitore në mënyrë që ai të kthehet në 100%. Ndërkaq, pas lajmit për dëmtimin efutbolliatit shqiptar, ka ardhur edhe një mesazh mbështetës nga ana e Myrto Uzunit.

Lojtari i Ferencvarosh, nëpërmjet rrjeteve sociale i ka dhënë kurajo mikut të tij me të cilin ka qenë bashkëlojtar te Lokomotiva, duke i kërkuar të kthehet edhe më i fortë.

Ka qenë një fazë përgatitore e pafat për Indrit Tucin me Lokomotivën e Zagrebit. Sulmuesi i Shpresave ka pësuar një dëmtim në ligamentet e gjurit dhe për pasojë nuk mund të shmangë dot ndërhyrjen kirurgjikale.

Dëmtime të tilla të bëjnë të qëndrosh për një kohë të gjatë jashtë fushe, ndaj edhe sezoni për Tucin konsiderohet i mbyllur para kohe, t,eksa më shumë rëndësi do të ketë faza përgatitore në mënyrë që ai të kthehet në 100%. Ndërkaq, pas lajmit për dëmtimin efutbolliatit shqiptar, ka ardhur edhe një mesazh mbështetës nga ana e Myrto Uzunit.

Lojtari i Ferencvarosh, nëpërmjet rrjeteve sociale i ka dhënë kurajo mikut të tij me të cilin ka qenë bashkëlojtar te Lokomotiva, duke i kërkuar të kthehet edhe më i fortë. “Kokën lart. Kthehu më i fortë vëlla i vogël”, shkruan Uzuni në rrjetet sociale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco